Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem již psala na předchozích stránkách, Na Konci světa se nechovají pouze koně, ale i spousta jiných zvířat. Proto zde přikládám fotky s popisky právoplatných členů ranče.

 

ObrazekJohny - je německý ovčák černé barvy, který poctivě hlídá nejen dům, ale i stáje. Pokud je puštěný, když odvádíme koně do výběhu, nenechá si ujít příležitost pořádně je prohnat. A nedá si s tím pokoj ani od té doby, co to při jedné takové naháněné odnesly jeho přední zuby...  Velmi rád si taky hraje s kočičkama, které láskyplně bere do tlamy a něžně je kouše do krku...

 

ObrazekMax - milé, hravé štěně, které okusuje vše co jde. Věčně se po sklepě povalují něčí boty, Alence nosí červené hřbilko, aby nezapomněla vyčistit koníky a strašně rád kolem ní potom poskakuje a kontroluje, jestli to dělá správně. S Johnym si rádi hrajou a ve chvíli, kdy má převahu Johny, Max začne kňučet a zkuhrat. Pak se z něj opět stane velký pes a jde si vyřídit účty. Automaticky už hlídá majetek svých pánu a na cizí zlověstně štěká

 

ObrazekMutina a Kočka - nadevše milují své pohodlí a teplo ve sklepě u pece. Mutina navíc objevila další využití přehozené westernové deky a udělala si na ni svou noclehárnu. Když se Muti narodila velmi připomínala mimozemšťana, čím je ovšem větší tím víc se z ní stává krásná kočka.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

A tady máte možnost vidět výraz kočky, která právě prchla před psem a zachránila svůj chundelatý kožich na nejbližším stromě...

 

 

 

 

 

Mutinka se nám někam zatoulala. Ze sklepa sice dobrovolně vlastně nikdy nevylezla, nicméně když nebyla měsíc nikde k nalezení, přestali jsme doufat, že se vrátí. V červnu tedy její místo převzal Leoš.

 

 

ObrazekLeoš - vždycky, když čekala Kočka koťata, tajně (a vlastně i veřejně) jsem doufala, že bude aspoň jedno rezavé. Bohužel marně... A tak mi před prázninama kamarádka ze školy darovala rezavého "kocourka" svého chovu. Přicestoval k nám až z Kyjova a poměrně rychle se zabydlel. Vše má jen malý háček - Leoš je kočka.

 

ObrazekFerďoši - těch je na ranči opravdu požehnaně a jelikož nemám fotky všech, přikládám jen některé.

 

Obrazek                                                                                    

                                 

                   

 

ObrazekTrigis a Beruša - andulky, celým jménem Trigeminus a Berry, původně bydlely v Olomouci, avšak po letošní změně osazenstva privátu, kdy dva spolubydlící jsou alergici, se staly také právoplatnými členy ranče. Postavili jsme jim menší voliéru, takže v létě sídlí na terase. Přes zimu obývají chodbu. Třeba se jednou dočkáme malých andulčat.

 

 

 

 Matylda  koza, která je zvědavá, hravá a mazlivá. Bydlí s koňmi ve stáji, kde má prostor v jednom ze štontů. Nikdo a nic ji neuteče, takže po vstupu do stáje je její hlava první, kterou uvidíte.