Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lubovi vozí na ranč majitelé, zejména JK Trojanovice a MVDr Vít Holý, mladé koně na obsednutí. Většinou se jedná o hřebce. A jelikož ho to dost baví, tak je jeden box vyhrazen právě pro koně, kteří příjdou na obsednutí. A že tento box skoro vůbec nezůstává prázdný:o)

 

Hříbata:

Jelikož se přistavěla nová stáj, tak se na ranči začaly sdružovat i hříbátka, která později putovala do většího stáda, jiná se prodala novým majitelů.

 
 

ObrazekTara Tennessee je po Topce (kterou rozhodně nezapře) a i když to bylo hříbě zcela neplánované, je určitě miláčkem všech. Společně se svým kamarádem Mikem prohledali okolí ranče a už určitě mají zjištěno, kde roste ta nejlepší tráva. Kilometry potrhaných ohradníků, to bezesporu potvrzují. Odvezena byla spolu s Julčou do Trojanovic, kde spolu budou vyrůstat.

 

 

Mike Poco Hero 100_0825.jpgTessčin zřejmě nejlepší přítel jen o něco málo mladší než ona. Tento prozatím malý kaštanový oř má ve svém rodě cuttingovou linii a jeho majitelka by se s ním tomuto sportu jednou ráda věnovala. Jak už je uvedeno výše, tento malý nezbedník nejednou způsobil nedobrovolné pasení celého stáda mimo vyznačené teritorium. 

 

 

 

 

Obrazek

Simča, Julča, Emča - tyto kobylky pobývaly na ranči v zimě 2008/2009, kde se proháněly po pastvě společně s Mikem, Tesskou, Bondem a Kevinem. V průběhu půlroku prodělaly jistou změnu a to hlavně v tom, že přestaly kopat téměř po všem, co se pohlo. Dvě kobylky putují na pastu do většího stáda, Julča se stěhuje ke svým novým majitelům pod Javorník.

 

 

 

 

ObrazekKewin, Channel a koník beze jména - Kewin se zdržel na ranči delší časový úsek a řekla bych, že se poprvé v životě oddělil od svého spoluvrstevníka Bonda, se kterým strávil rok svého života. Spolu s dalšíma dvěma hříbátkama (kobylkou a valáškem) se odstěhoval do většího stáda do Frenštátu. Tam si všichni tři užívají velkého výběhu a zbytku koní. Zbylí dva koníci se na ranči pořádně ani neohřáli, ale za zmínku určitě stojí.

 

 

Fargo se k nám přistěhoval začátkem května. fargo.jpgJeho majitelka, Mirka Heraltová, původně vůbec o našem ranči nevěděla a Farga dovezla na pastvinu do Tiché. Tam se však dlouho neohřál, protože když pan Strnadel zjistil, že je to hřebec, nechtěl riskovat rozmnožení stáda (pochopitelně). A tak se Fargo dostal k nám.  Je to hodný, vychovaný koník. Snad ho Mike s Bondem nenaučí lumpačit.

 

 

 

 

P1010003.JPGBond tento paint přijel společně s Kewem ze soukromé stáje z Bordovic, kde spolu strávili krásný rok bezstarostného života. Jednou však měj přijít čas se rozloučit a tento čas se naplnil na jaře 2009, kdy Kew potuval jinam. A tak Bond zůstal společně s jinými hříbaty na ranči a dál si užívá trávy konce světa.

 

 

Top Gun neboli Topík je koník, který se na ranči narodil a vyrůstal zde se svými rodiči Topkou a Voltérem. Jelikož však pro něj neměli majitelé dalšího využití nabídli jej k prodeji kamarádům na Ranchi Na Žarách, kde se věnuje práci ze země a práci s Garrochou.

 

 

 

Amadeus a Centus

 

dsc_1849.jpgdsc_1854.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koně, kteří byli na ranči obsednuti.

 

Madeira a Mia - kobylky patřící JK Trojanovice. Moc dlouho se u nás nezdržely. Hned po obsednutí putovaly do Trojanek a tam už se jejich dalšímu výcviku věnovali majitelé sami.

Obrazek Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coriana a Carisma - společne byly odchyceny na pastvině a dovezeny k nám. Staly se z nich nerozlučné kamarádky, čemuž jsme museli zabránit separací ob box. Když totiž jedna venku pracovala a druhá zůstala ve stáji, zdálo se, že maštal brzy spadne. Jejich působení na ranči vyvrcholilo v září zkouškami tříletých klisen. Potom byly odvezeny domů na Borovou.

Obrazek

 

 

 

ObrazekQuido - koník, jehož majitelem je pan Holý, si na ranči pobyl asi dva měsíce a pásl se společně s Lacostem,  Aramonem a Princkem. Velmi se mu líbily kobylky ve vedlejší ohradě a fascinovaně lítal kolem ohradníku, když někdo v ohradě jezdil (přičemž nebylo zcela jisté, jestli nepůjde asistovat taky). Asi nezapře své skokové předky.

 

 

 

Koně, kteří pobývali ve stáji delší čas

 

 

100_1697.JPGAramon pojmenovaný po srdeční záležitosti Luby Aramony, neboť ji vlastně byl dost podobný. Nejprve si jej Luba chtěl nechat na western, ovšem vzhledem k jeho výšce bylo nakonec rozhodnuto, že bude prodán. Během svého mládí velmi rád blbnul v ohradě s Lacostem.

 

Indara byla dovezena na ranč jako kobylka na obsednutí, ale nakonec zde zůstala. Její slibná skoková kariéra byla bohužel ukončena bolavýma nožkama, kdy kobylka často kulhávala. Zpravily to až speciální podkovy, nicméně se sportovní kariérou se musela rozloučit. Nyní chodí hlavně na vyjížďky, je velmi jemná (a jak říká paní majitelka) je to "šicí stroj", neboť má kratčí krok. Když se však uvolní je na ní svezeníčko k nezaplacení. Inda má už skoro roční kobylku Idaju. Kobylka bohužel již není mezi námi :o(

 

 

Jurášek je malý bílý poník. Majitelé ranče jej koupily od farmáře z Trojanovic a na ranči svezl nejedno dítko. Byl milý, hodný, opatrný, ale bohužel trpěl respiračními problémy a... Musel být utracen :o(

 

 

 

Roxette je 180cm vysoký koník, který je stejně jako Oruška,  ustájen ve stáji v Hodoňovicích.

 

 

 

Obrazek Loch Lady je na ranči prozatím jen chvilinku, ale docela čile se zabydlela. Je to plňaska mohutnějšího vzezření, dovezená majitelkou přímo z Anglie. Její hříbátko Bond  je rovněž na ranči. Jakožto správná bývalá dostihačka miluje dlouhé louky, které ji jezdkyně dovolí přetryskat plnou rychlostí.
Koncem listopadu si Magda Lejdu přestěhovala o dva kilometry níže, k paní Vereně do Kunčic. Aspoň nemusí v zimě řešit složité dojíždění k nám do lesa

 

 

Obrazek

Bounty Bay paint, malá kobylka, které je ovšem všude plno. Ze zásady nechodila přes kaluže, ale  kolem nich, každá louka znamená cval a nutno přiznat, že s ní její majitelka Karin má občas plno práce. Jinak je to však příjemný koník, nejspolehlivější v terénu, kde neváhá před žádným kopcem. Ranč opustila ke konci května 2009.

 

 

  

 

   

 ObrazekHamira  je shagya arab, hodná kobylka, přiježděná spíš do westernového stylu. V roce 2008 se ji rovněž narodil hříbátko - malý hřebeček Mike. Spolu s Topkou velmi akčně vychovává nové příchozí a tak třeba Substance si s ní užila. Hamiře a jejímu hříběti se staví nová stáj, tak je možné, že se v průběhu dalších let odstěhují. Nyní je Hanirka s Mikem v novém domově v Denyho ranči.

 

 

 

troyik.JPGTroya kobylka, která přišla společně s Lacostem a Orielou. Po obsednutí, složení zkoušek byla prodána do Malhostovic, kde skáče až do stupně L.

 

 

 

 

 

100_1033.jpgTopka byla prodána do Trojanovic, kde se se svou novou paničkou věnuje přirozené komunikaci a mají za sebou už kus práce. Topinka je mazlivý koník, který miluje drbání na celém těle. Na ranči to byla společně s Hamirou vedoucí klisna ve stádě.

 

 

 

 

 

 

 

 ObrazekPrinc je nejmohutnější kůň ranče. Je kamarád se všema. Odsavená hříbata zejména u něj hledají oporu, neboť pod jeho ochrannými křídly nacházejí útočiště. Je nejoblíbenějším koněm všech našich kamarádů - nejezců, protože právě díky němu si můžou vychutnat i vyjížďky na koňském hřbetě. Princek se však už pase někde na druhm břehu. Celý svůj pozemský čas strávil s Lubou, který jej měl od hříbátka.

 

 

 

Water Meloun se přestěhoval do Brna a dál se se svou jezdkyní věnuje parkurovmu sportu.

trojanovice_156.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROKY MINULÉ

 

 

Obrazek

  

Aramona - Lubův miláček a srdeční záležitost, jak sám praví. Ve chvílích, kdy spolu začali bojovat na život a na smrt, mezi nimi přeskočila jakási jiskra a ti dva se začali mít rádi. Hrdou majitelkou této klisny je paní Helena Holá.

 

 

 

 

Obrazek

  

  

 

Čestr - momentálně skákající zejména pod Silvestrem Tkáčem. Koník je ve vlastnictví JK Trojanovice.  

 

 

 

 


  Obrazek

Lukava - tato klisna již bohužel nežije.

Keila -  s touto klisnou jsme měli čest na letošní hubertově jízdě.

Obě tyto klisny jsou (byly) součástí JK Trojanovice. 

 

 

 

 

Obrazek

 

Gaspra - příjemný koník, který opět patří JK Trojanovice.

    

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 Aramis - tento kůň nedávno složil zkoušky a stal se tak chovným plemeníkem. Majitelem koně je MVDr.Vít Holý.

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

Questor - tento koník se na ranči moc dlouho neohřál. Je učenlivý, hodný, ochotně spolupracoval. Majitelem je pan Holý.

 

 

 

 

 

ObrazekCairos - neboli Taťka, se zase naopak na ranči ohřál poměrně dlouho. Po tom, co jej Luba obsedl, se objevila jeho nová majitelka, která si jej koupila.  Taťka byl velmi příjemný a hodný koník, který se bezproblémů začlenil do stáda a kterého si oblíbila především Oruška. V současné době sdílí Taťka stáj v Zubří společně s tažným koněm.

 

 

 

Obrazek

 

 

Guchi - je krásný vznešený hřebec, na ranči si pobyl asi dva měsíce a po Vánocích 2008, kdy v hale v Trojanovicích absolvoval soustředění, byl odvezen do svého současného bydliště.

 

 

 

 

 

Toto jsou jen někteří koně, kteří na ranči byli. Mnozí koně nejsou vyfotografováni a proto zde nejsou uvedeni.