Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koníků je na ranči samozřejmě více, postupně se zde objeví :o)

 

 

subca.jpgSubstance je plňaska, kouzelný koník, stejně kouzelného jména. Drobounkou, něžně vypadající kobylku si majitelka nechala dovést z Kroměříže čerstvě obsednutou, takže s ní má ještě plné ruce práce. Pravděpodobně se budou ubírat westernovým směrem, tak se jim snad bude dařit.

 

 

 

 

 
 

ObrazekLacoste je mladý, jemně flegmatický rezavý koník, pokud má kolem sebe koně, nebo lidi je nad míru spokojený. Nejvíce kamarádí s Aramonem se kterým zdílí jak ohradu, tak společný velký box. Velkého otce vychovatele a zároveň ochranitele jim dělá Princ. Z Lacosta vyrostl krásný koník a ačkoliv je stále hřebec, patří k nejklidnějším a nejmírnějším koním ve stáji.

 

 

te.jpgRubens - toho si majitelka dovezla z Trojanovic, kde svého času dělal společnost Topce. Absolvovala s ním už několik parkurových závodů převážně obtížnosti Z. Ruby je zvědavec, učenlivý, spolehlivý (i když v zimě se mu moc ven nechce, nesnáší sníh), z počátku chtěl všechny a všechno ochutnávat, ovšem bylo mu vysvětleno, že slušní a vychováni koně přece nestrkají do tlamy kde co (a kde koho), tak si dal říct ;o).

 

 

Speedy se se svými majiteli rovněž věnuje parkurovému sportu (s nejvyšší dosaženou výkonností L**). Nejlepším kamarádem je mu poník Sherby, se kterým chodí do výběhu. Když chodil do výběhu s Rubensem, předháněli se v tom, kdo utrží více šrámů... Chlapi...

 

 

 

Idaja je skoro tříletá kobylka po Indarce, která je zvědavá, jako každý mladý koník. Den ode dne je k nepoznání, protože se z ní stává pořádný kus krásného koně. Na obsednutí se již vyloženě nemůže dočkat, protože pokud z ohrady člověk odvádí některého z jejich kamarádů, je u východu první a snaží se procpat ven. Jednou se jejím přičiněním málem povedlo pustit polovinu osazentsva ohrad na svobodu.

 

 

 

Mia - pachatel se vrací na místo činu a tak i Mia se na ranč vrátila. Byla zde obsednuta, pak vrácena do JK Trojanovic, kde pro ni neměli dostatečné využití, a tak ji dostali majitelé ranče darem. Přejela pár parkurových závodů, ovšem pak bylo rozhodnuto, že bude vhodnější na western a tak ji šéf vzal do Bezměrova, kde se chovala ukázkově (vlaječky, praporky, ruchy nebyly problém! Najednou!) Má energii za tři (možná i víc), dlouhý krok a je nezničitelná :o) V dubnu 2015 se umístila na krásném čtvrtém místě v distančních závodech.

 

 

 

P1030160.JPGVoltér je takový Napoleon tělem i duší - malého vzrůstu nicméně velké houževnatosti a energie. Při jeho rychlosti člověku až slzí oči. Voltík se vrátil ze své "dovolené" z Trojanovic, kde dělal společnost Topce, než si majitelé pořídili dalšího koníka. Je to pan Gentleman, který rád a ochotně sveze každého méně zkušeného jezdce (když už je zkušenější, tak si ho trošičku otestuje na louce a tak...). V současné době se pase spolu s kobylkama ve výběhu a občas se projede po terénu.

 

 

 

Sherby je poník, kterého majitele koupili své dcerce. Chodí do výběhu společně se Speedym a, i když má milý a nevinný kukuč, jako každý koník dokáže pozlobit. Nicméně ten jeho drobounký čumáček je k sežrání :oP

 

 

 

Týna je tažný koník, kterého si šéfpořídil na tahání do lesa. Bývá s kobylkama (a Voltérem) ve výběhu a budí v příchozích respekt, neboť přichází jako první zhodnotit, jestli osoba dotyčná, nenese předmět doličný, který by se dal sežrat. Nicméně i přes to, jaký respek budí, je hodná a klidná.

 

 

 

Guliver je další z tažných koní do lesa. Je ještě mohutnější než Týna a má velmi zajímavou kaštanovou barvu. Je to mazel, jak by řekl klasik, a tak vydrží nechat se škrabkat na hlavě celé hodiny.

 

 

 

Baronka nebo taky Barunka je starší kobylka, na které se její současná majitelka Renátka učila jezdit v JK Trojanovice. Kobylku prodali, avšak Renča na ni nezapomněla a poté, co ji našla na Slovensku, se ji podařilo odkoupit ji a dovést si ji na Ranč :o) Ruby má společnost v ohradě a Barunce pobyt na Ranči očividně prospívá.

 

 

 

Oriela1.jpgOriela je další pachatel, který se vrátil na místo činu. Oruška byla prodána mladé slečně, která se s ní v poslední době věnovala přirozené komunikaci, ale jelikož se slečna chystala dlouhodobě do zahraničí, o Ori by se neměl kdo starat. Tak byla nabídnuta zpátky původnímu majiteli, který se ji ochotně ujal, a Ori se tak vrátila zpátky.

 

 

 

Sorent je koník po dostihové kariéře, kdy se ho po těžkém úraze předních noh, rozhodla majitelka na dostihovou dráhu nevracet. S majitelkou zdolávají na vyjížďkách jeden vrchol hory za druhým. V ohradě mu dělá společnost Mia.